Kahta Gündem Gazetesi

Mehmet Polat BDP Kahta Belediye Başkan Adayı

mehmet polat BDP adayı1970’li yıllarda Kahta’nın Kürt gençlik hareketinin önde gelen isimlerinden olan Mehmet Polat, BDP’den Kahta Belediye Başkanı olacağı belirtiliyor.

 

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Kahta Belediye Başkanlığı adaylığı için Mehmet Polat’a teklif götürdüğü, Mehmet Polat’ın ise teklifi kabul ederek çalışmalarına başladığı belirtiliyor. 1990’lı yıllarda da Kahta Belediye Başkanlığı için adı geçen Polat, o dönemlerde bazı kesimlerin engellemeleri ile karşılaşmış ve aday olamamıştı.

Sosyal medya üzerinde bir açıklama yapan Mehmet Polat, “Sevgili genç arkadaşlar; adaylığımla ilgili paylaşımlarınızda herhangi bir kesimin incineceği cümleler lütfen kullanmayın. Sevginizi, saygınızı heyecanınızı anlıyorum, ama lütfen yorumlarınıza, paylaşımlarınıza dikkat ediniz. Bunu anlayışla karşılayacağınızı biliyorum, teşekkür ediyorum” dedi.

1970-80’li yıllarda Kahta Kürt gençlik hareketinin önde gelen isimlerinden biri olan Mehmet Polat, 1980 askeri darbesinde sonra uzun süre cezaevinde yatmış, cezaevinde çıktıktan sonra İstanbul’a yerleşmişti.

Mehmet Polat Kimdir?

1957 Kahta’nın Büyükbağ Köyünde doğdu. İlkokulu Büyükbağ Köyünde, Ortaokulu Narince Nahiyesinde ve Lise eğitimini de Kahta Lisesinde (1976-77) tamamlayan Polat, askeri darbenin ardında 1981 Şubat ayında cezaevine girdi ve 1986 yılının Nisan ayında cezaevinde çıkarak İstanbul’a yerleşti. İstanbul’da tekstil işini yapan Polat,  Evli ve 2 çocuk babası.

Haber Merkezi

Etiketler: » » » »
Share
2500 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ